Tuesday, June 30, 2009

خیلی‌ چاکریم

سلام آقا
خيلی چاکريم
اميد وارم به سلامتی دفاع کنی و يک 20 بگيری
------------
با عرض معذرت بابت بحث انحرافی
به نظرم «چاکر» صفت نباشد که با «خیلی» همراه بشود و در نتیجه عبارت مجعول «خیلی چاکریم» صحیح نیست
------------
با عرض سلام خدمت دوستان گرامی‌

پیرو بحث انحرافی آقای ... مبنی بر مجعول بودن عبارت " خیلی‌ چاکریم" یا به دیگر کلام " ما خیلی‌ چاکر هستیم" باید بیان کنم که بنده با ایشان همداستان هستم. از این منظر که ساختار دستوری عبارت نقل شده چندان مالوف نمیباشد. ساختاری که در آن از نهاد + اسم + فعل اسنادی استفاده شده باشد. اما تا آنجا که ذهن بنده یاریگر است زبان فارسی‌ از این ساختار کم بی‌ بهره نیست. "او خیلی‌ گاو است". "آن دخترها خیلی‌ جیگر هستند"."حسن خیلی‌ آجر است". و مشابه اینها بین اهل زبان رایج بوده و بهره‌مند از همین سختار نامالوف میباشند. علاوه بر این دسته ای از ناسزا‌ها با غلظت بالا هستند که با همین ساختار ساخته میشوند. مانند " فلانی‌ خیلی‌ جاکش است". و مشابه این که جهت حفظ عفت عمومی از به کار بردن آن اجتناب میشود.

پس نشان دادیم که چنین ساختاری منحصر به مورد ذکر شده نیست و در بین اهل زبان کاربرد گسترده تری دارد.

شایسته است بدین نکته اشاره کنم که در این سخن کوتاه در باب پذیرش یا اصلاح ساختار مورد استفاده اهل زبان اما مغایر با ساختار دستوری مالوف، کلامی رانده نشد. که آن را به زمانی‌ مقتضی میگذاریم.

با آرزوی سلامتی و موفقیت برای دوستان

اکساویچه

3 ایده از دیگران:

Anonymous said...

از بالاترین (منبع http://chebaayadkard.blogspot.com/2009/06/18_30.html) (برنامه سراسری ۱۸ تیر، خیلی‌ مهم):

دوستان گرامی

موسوی و افراد دیگری که گوشتشون مستقیما زیر دندون خامنه ای است نمی تونند در مورد 18 تیر حرفی بزنند یا هماهنگی بکنند. خودمون بین هم باید هماهنگ بشیم و بیش از همه این بار روی دوش شما دوستانی هست که نفوذ بیشتری دارد حرفهاتون.

دو نکته هست

یکی اینکه همین الان باید در مورد 18 تیر حرف بزنیم. هدف که این نیست که دور روز قبل یک برنامه ای اعلام بشه و مردم رو بکشونیم تو خیابون و زخمی و کتک خورده بدهند. هدف اینه که رژیم امروز بفهمه این بلوا تمومی نداره اگر کوتاه نیاد. لذا خیلی مهمه که از امروز در مورد یک برنامه خیلی توفانی مثل بهمنی که رو سرشون خراب میشه اگر کوتاه نیان و به حرف مردم توجه نکنند صحبت کنیم.

دوم اینکه متاسفانه جو هیجانی و عطشی که برای خبرهای تازه وجود داره اجازه نمیده روی برنامه های بلند مدت تر تمرکز بشه. پیشنهاد برای برنامه 18 تیر راهپیمایی در چند منطقه تهرانه به صورت همزمانه که امکان تمرکز بسیج وجود نداشته باشه و حضور در راهمپیمایی هم با توجه به مختل شدن امکانات حمل و نقل و ترافیک در روز راهپیمایی برای مردم اسون باشه.

اگر 18 تیر مجبور به حکومت نظامی نشند ما باختیم. بهترن گزینه اعلام رسمی ترسیدن اینها و حکومت نظامی است. هم هزینه مردمی اش پایینه و هم قدرت در هم کوبیدن قداستشون. هدف ما باید به سمتی باشه که امروز با ارائه برنامه هایی که غیر قابل پیش گیری باشند مجبورشون کنیم اعلام حکومت نظامی کنند. لکه ننگ کامل میشه و رنگ حرکت از بحث بر سر تقلب مستقیما به سمت آقای خامنه ای منتقل میشه.

یک نقشه کامل گوگل برای راهمپیایی در چند منطقه تهران با ذکر محلهای دسترسی اماده کردیم در این ادرس

http://chebaayadkard.blogspot.com/2009/06/18.html

متاسفانه اون وبلاگ تازه تاسیسه و برد کافی نداره. به کمک شما و دوستان مثل شما که نفوذ بیشتری دارند خیلی نیاز هست برای اینجاد هماهنگی بین مردم.

پیشنهاد من اینه که همه وبلاگ نویسهایی که نفوذ کافی در فضای وب دارید همزمان برنامه 18 تیر رو به صورت پیشنهاد مشترک یا پیشنهاد یک شهروند که شما پسندید اعلام کنید.

مسیر های برنامه رو من با دقت تنظیم کردم که امکان فرار از کوچه های زیاد برای مردم فراهم باشه و منطقه نسبتا مسکونی باشه و امکان فیلم برداری از خونه ها میسر باشه. بعلاوه استفاده از گاز اشک اور هم در مناطق بیشتر مسکونی سخت تره.

برای روز برنامه پیشنهاد سبز کردن کف خیابونها با رنگ سبز هست. اینطوری لازم نیست مردم زیاد در یک میدان بمونند و قبل از متفرق شدن می تونند کل میدون را مارک کنند.


امیدوارم درنگ نکنید. فضای وب به هدایت شما ها نیاز داره. وقت تنگه. اگر این فضا بخوابه دیگه برگردوندنش خیلی سخته. صدای شما خیلی مهمه و به مردم برای توجهی که بهتون میشه مدیونید.

--پی نوشت:

پیشنهاد: میشه همین برنامه رو همزمان در شهر‌های دیگه پیاده کرد. مخصوصا شهر‌های بزرگ که دانشگاه‌های بزرگ هم دارند.برنامه ریزی با دوستان ساکن اون شهر‌ها خواهد بود.

پیشنهاد بعدی این هست که هر کس میتونه از دوستانی که در شهر‌های دیگه داره دعوت کنه که ۱۸ تیر به تهران بیان. یک شب مهمون شما دوست دعوت کننده باشن تا هم همدیگرو ببینین هم برای آزادی کشورمون کمکی‌ کرده باشین.

دوستانی که وبلاگ دارند این مطلب رو به صورت یک پست رو وبلاگ شون بگذرند تا بتونیم تا اون روز هماهنگی لازم رو انجام بدیم.

Anonymous said...

جهت اطلاع عرض می شود مه به ما 20 ندادن.پس دیگه دعوا سر باقی قضایا مورد نداره!

shaniaki said...

منظور؟